KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 8616180
nr 861 6180
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Blandteknik, Lars Norrman (1915-1979), signerad. , motivet: 14x26
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
Såld:
700 kr
måndag 25 november 2013
kl 18:34:05
100 kr
200 kr
300 kr
300 kr
400 kr
400 kr
600 kr
500 kr
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman